Dava polemiği büyüyor! İmamoğlu, “Allah’a havale ediyorum” dedi; Yazıcı’dan tek cümlelik yanıt geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi hakkında dava açan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı için “Kendisini Allah’a havale ediyorum” dedi. Yazıcı ise İmamoğlu’na tepki göstererek; “Şimdi jestine, mimiğine, yenildiği kibrine ve kifayetsiz muhterisliğine bakarak tek cümlelik cevabımı vermek istiyorum. CHP’nin eskimiş siyasetçisidir, kendine yenilmiştir ne yapsa yeridir” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU: YAZICI’YI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya hakaret ettiği suçlamasıyla yapılan davada beraat kararının bozularak yeniden yargılama kararı alınması hakkında konuştu. İmamoğlu, “Kararların al birini vur öbürüne. Ne diyelim ki? Bir yandan böyle bir facianın ortasında kalmış bir insanla ilgili ortaya konan bir iddianame, öbür taraftan da ‘Şu adama bak’ lafı üzerinden ya da buna benzer saçma sapan sözler yüzünden falan… Ki ne yazık ki bir belediye başkanı değil. Tavırlarıyla orada insanları kışkırtan. O gün söylediği yalan ifadeler üzerinden o projelerin bitirildi, insanlara teslim edildi konut projeleri. Partisinde ben acaba nereye gelebilirim, bir adım yukarı çıkabilir miyim diye bütün marifetini kötü düşünceye yoran Tuzla’nın Belediye Başkanı’nı Allah’a havale ediyorum, İstanbulluların vicdanına bırakıyorum.” dedi.

YAZICI: DERVİŞİN ZİKRİ NEYSE FİKRİ DE ÖYLE OLUYOR

“CHP’NİN ESKİMİŞ SİYASETÇİSİDİR”

Muhayyel cumhurbaşkanı, muhayyel cumhurbaşkanı yardımcısı, muhayyel CHP genel başkanı olduğu için, bu bühtanını yadırgamadım. Şimdi jestine, mimiğine, yenildiği kibrine ve kifayetsiz muhterisliğine bakarak tek cümlelik cevabımı vermek istiyorum. CHP’nin eskimiş siyasetçisidir, kendine yenilmiştir ne yapsa yeridir.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x