Yeşilçam’ın Efsanesi, Torununun Cenazesine Neden Katılmadığını Anlattı

Yeşilçam’ın efsane oyuncularından Salih Güney’in 27 yaşındaki torunu kanser nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Salih Güney, torununun cenazesine katılmamış, ünlü oyuncunun kızıyla senelerdin küs olduğu ortaya ortaya çıkmıştı.

Güney, Sabah’tan Tuğba Kalçık’a açıklamalarda bulundu.

Güney’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

* 20 milyonda bir görülen kanser türüne yakalandı. Topuktan başladı, sonra yayıldı. 12 yaşından beri kanserle mücadele ediyordu. 15 sene çok ızdırap çekti. Babası dünyanın en iyi doktorlarına götürdü. Ama olmadı. Çok çekti torunum. Çok yorulmuştu, en son da kaybettik zaten. Çok acı çekiyordu, huzura kavuştu. Nur içinde yatsın. Allah rahmet eylesin.

* En son ne zaman görüştünüz torununuzla?
Fotoğraflardan görebiliyordum. Dünyalarımız ayrıydı son yıllarda torunumla.

* Kızınızla küs müsünüz?
Kızımın bize karşı bir tavrı var. Sadece bana da değil. Amcasına, teyzesine, yengesine de… Bizden uzak duruyor. Anlayabilmek mümkün değil. Aileyiz biz ama bizden uzak duruyor.

* Kızınızla konuştunuz mu torununuzun kaybından sonra?
Mesaj gönderdim. Ben kızıma babalık yaptım. Kendimi hiç suçlu hissetmiyorum. Onu en iyi şartlarda yaşattım. Hiçbir şeyini eksik etmedim. Amerika’ya eğitime götürdüm. Ona hep imkanlar sağladım. Et tırnaktan ayrılmaz ama say beni sayayım seni, sev beni seveyim seni. Telefonlarıma cevap vermiyor. Ben elimden geleni yaptım onun için…

* Torununuzun cenazesine neden katılmadınız?
10 gün önce Mısır’daydım. Dönüş yolunda mikrop kaptım uçakta. İstanbul’da çok rahatsızlandım, acil sağlığı eve çağırdım. 2 defa serum aldım. KOAH hastalığım da var. Çok zorlanıyorum. Biraz toparlanıp, Çeşme’ye geldiğimde de vefat haberini aldım. Zaten bu şekilde seyahat edemezdim. Ben bundan dolayı katılamadım ama kardeşim ve yeğenim gitti. Güney ailesini temsilen katıldık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x