TRT 1’in yeni dizisi ‘Kara Ağaç Destanı’ ilk tanıtımı yayınlandı

TRT 1’in geçtiğimiz günlerde çekimlerine başlanan yapımcılığını Hasan Kurul’un üstlendiği yeni dizisi ‘Kara Ağaç Destanı’nın ilk tanıtımı yayınlandı. Yayınlanan ilk tanımıyla büyük ilgi gören ‘Kara Ağaç Destanı’ ekranlarda destan yazmaya geliyor. Her bölümü sinema filmi tadında hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda ise Ufuk Hakan Eren oturuyor.

‘Kara Ağaç Destanı’nda; 1950 ve 1970’li yıllarda Anadolu’nun kadim topraklarında iyiliğin yanında kötülüğün, varlığın dünyası ile yokluğun gerçeği yan yana anlatılırken heyecan, hüzün ve sevda kalplere dokunacak.

TERK EDİLMİŞ KÖYE PLATO KURULDU

Dizinin çekimleri, aylarca süren titiz çalışmalar sonucu, dönem atmosferine göre hazırlanan Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinin terkedilmiş Soğanlı köyünde, bir kısmı da Nevşehir Ürgüp’te devam ediyor.

Ocak ayının ilk haftası çekimlerine başlanan, ağalık sistemi üzerinden güç, feodalite, sınıf çatışmaları ve aşk hikayesinin anlatıldığı ‘Kara Ağaç Destanı’nın başrollerinde; Olgun Şimşek, Emre Kıvılcım, Meltem Akçöl, Özlem Conker , Hakan Boyav, Merih Öztürk’ün yanı sıra Ayten Uncuoğlu, Gülçin Hatıhan, İsmail Hakkı Ürün, Sevtap Özaltun, Oğulcan Arman Uslu, Mehmet Güler, Sekvan Serinkaya, Deniz Altan, Kenan Ciniviz, Eray Ertüren, Tuncay Beyazıt, Nurhayat Boz ,Mehmet Şeker, Sultan Sarohan, Taylan Meydan, Mert Karabulut, Halil Demir, Berfin Kıymaz, Adem Türkyılmaz, Alessa Dilara Demircan gibi birbirinden başarılı ve usta isimler yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x