Murat Kurum’dan CHP’li seçmene ‘Gönül Sözleşmesi’ çağrısı!

  • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: Arada bir İstanbul değil, sadece İstanbul!
  • CHP’lilere ‘Gönül Sözleşmesi’ Çağrısı!
  • CHP’li İBB yönetiminin hafriyat döküp kapattığı Çekmeköy, Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen, Yenidoğan metro hattını süratle yeniden başlatacağız.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çekmeköy’de STK temsilcileri, iş adamları, kanaat önderleri ve muhtarlar ile bir araya gelen Kurum, ‘Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu’ kapsamında hayata geçirecekleri projeleri anlattı. Mevcut İBB yönetiminin yaptığı hizmetlerin yetersiz olduğunu vurgulayan Kurum, “Buradan, CHP’ye gönül vermiş tüm kardeşlerimize, hemşehrilerimize sesleniyorum. Ben sizin de oyunuza talibim. Ama yanlış anlaşılmasın, bu asla öyle kuru kuruya bir talep değil. Çünkü bu talep tek taraflı bir şey değil, tam aksine; karşılıklı bir ‘Gönül Sözleşmesi’ olacak.” dedi.

“TRAFİK ÇİLENİZİ BİTİRECEĞİZ”

Çekmeköy’de yaptığı konuşmada mevcut İBB yönetiminin hatalarını eleştiren Murat Kurum, 31 Mart sonrasında hayata geçirecekleri projelere değindi. İlk olarak İstanbul’un trafik çilesini bitireceklerini ifade eden Kurum, “Çekmeköy’de tüm trafik sorununu bitireceğiz. Hemen ilk iş olarak; CHP’li İBB yönetiminin hafriyat döküp kapattığı Çekmeköy, Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen, Yenidoğan metro hattını süratle yeniden başlatacağız! Bıraktıkları bu kötü hatırayı hafızalardan sileceğiz.”  dedi.

‘CHP’LİLERE GÖNÜL SÖZLEŞMESİ’ ÇAĞRISI 

Belediyecilik anlayışında gönül birliğinin önemini vurgulayan Murat Kurum, “CHP’li kardeşlerimizle, gittiğimiz her yerde hakikaten çok samimi, içten sohbetlerimiz oluyor. Ben oy istiyorum, kimi olmaz diyor, kimi bakarız diyor ama kimse bana sırtını dönüp gitmiyor. Mevcut İBB yönetiminin kullandığı ‘aşağılayıcı ve incitici’ dil, hiçbir CHP’li hemşehrimiz tarafından tasvip edilmiyor. Sohbet ediyoruz, beni de sıkı bir şekilde eleştiriyorlar, ben de söylediklerine dair notumu hemen orada alıyorum.” dedi.

CHP’li seçmenlere seslenen Kurum, “Gelin omuz omuza verelim, hep birlikte üretelim diyorum. Gelin marka projelere hep beraber, gururla imza atalım diyorum. İşte benden size söz! Sadece Cumhur İttifakına gönül vermiş kardeşlerimizi değil, İstanbul’a sevdalı herkesi, durmak bilmeyen gayretimizle, muhteşem eserlerimizle gururlandıracağız. İşte bu yüzden biz; herkesin İstanbul’u için, her İstanbullunun oyuna talibiz, desteğine, duasına talibiz; öyle de olmaya, yaptığımız bu ‘Gönül Sözleşmesi’ne sadık kalmaya devam edeceğiz!” ifadelerini kullandı.

“ARADA BİR İSTANBUL DEĞİL, SADECE İSTANBUL” 

‘Sadece İstanbul’ sloganıyla yola çıktıklarını belirten Murat Kurum, “Yarı zamanlı belediyecilik yapmayacağız! Arada bir İstanbul demeyeceğiz! 7/24 belediyecilik yapacağız, Sadece İstanbul diyeceğiz! 650 bin yuvayı 5 yılda sizin için bitireceğiz! 100 bin sosyal konutu 18 ayda tamamlayacağız! 328 kilometre metro hattını 5 yılda 650 kilometre yapacağız! 10 yıl sonra, 1004 km’ye hep birlikte çıkaracağız! İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız! Ortalama yolculuk süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşüreceğiz! Yeni metrobüs ve otobüs hatlarıyla İstanbul’un her yerine kesintisiz ulaşımı başaracağız! Trafik çilenizi bitireceğiz! Gençlerimiz, çocuklarımız neredeyse, Büyükşehir orada olacak. Annelerimiz, emeklilerimiz neredeyse Büyükşehir orada olacak!” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’a etkinlikte, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Akın İlhan ve İstanbul Milletvekili Ümmü Gülşen Öztürk eşlik etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x