Eda Erdem’in heykelinin açılış töreni düzenleniyor

Fenerbahçe ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar’ın heykelinin açılışı için özel bir tören düzenlendi.

Açılış törenine, Eda Erdem’in yanı sıra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yöneticisi Simla Türker Bayazıt ve heykeltraş Pınar Öktem Doğan da katıldı. Tören açılışında Eda Erdem Dündar, konuşma yaptı.

EDA ERDEM: İYİ Kİ FENERBAHÇELİYİZ

Eda Erdem Dündar, yaşadığı sevinci şu sözlerle dile getirdi; “Sevgili Fenerbahçe taraftarları… Ne zaman hayatımda ters giden bir şey olsa, beni üzen bir şey olsa kafamı kaldırıp tribünlere bakmam yeterdi bana. Sizlerden aldığım güç ile Fenerbahçe’ye her şeyimi adadım. İyi günlerimiz oldu, kötü günlerimiz oldu ama her zaman salonlardan başımız dik ayrıldık. Bana öyle bir şey armağan ettiniz ki, kendimi ne zaman kötü hissetsem bu heykele bakacağım ve kulaklarımda ‘Ne kaptanlar geldi, ne kaptanlar geçti’ bestesi yankılanacak. İyi ki Fenerbahçeliyiz.”

ALİ KOÇ: TÜRK SPORDUNDA ÖNEMLİ BİR ROL MODELDİR

Açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise; “Bu gördüğünüz alan, diğer bütün heykellerimizin toplanacağı alan. Bir tane boş kaide var, oraya kimin heykelinin geleceğini şu an söylemek istemiyorum. İstişare edeceğiz. Şu kadarını söyleyeyim; tarihimizin erken dönem isimlerinden birisi olacak.

Böyle özel bir günde Fenerbahçe’mizin ve ülkemizin yıldızı olan Eda Erdem’in heykelinin açılış töreninde burada buluştuk. Eda Erdem sadece sahada sergilediği üstün performasıyla değil, aynı zaman karateriyle de Türk sporu için önemli bir rol modelidir. Tam 16 yıldır formamızı taşıyor.” ifadelerine kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x